Podporujeme

Naše společnost podporuje nejen finančně řadu organizací, iniciativ a eventů. Zde se můžete dočíst bližší info o několika vybraných.

MTBO závody

MTBO MAUDICUP

Společnost MAUDI s.r.o. podporuje a společně s oddílem orientačních sportů TJ Sokol Kostelec nad Černými lesy organizuje již 11. ročník otevřeného orientačního závodu na horských kolech MTBO MAUDI CUP.

Má za sebou už 13 let úspěšných závodů v krásných lesích v kolem Kostelce nad Černými lesy.

Více viz www.maudicup.cz

Odlehčující služba a denní stacionář pro pacienty s Alzheimerovou nemocí

Centrum Seňorina

Společnost MAUDI iniciovala a financovala vznik a podporuje nadále také provoz Centra Seňorina. O co jde?  V Praze Na Poříčí vznikl v roce 2015 denní stacionář a odlehčovací služba pro lidi se začínající demencí, služba registrovaná u MPSV. Pobytový prostor pro tuto cílovou skupinu má určitá specifika. Součástí zadání byl požadavek, aby  prostor při splnění výjimečných podmínek  připomínal domácí prostředí. Aby se klienti navzdory diagnóze cítili JAKO DOMA.

To se podařilo, jak lze vidět z fotografií z provozu centra (www.centrum-senorina.cz nebo na FB).

Podpora UNICEF

UNICEF Panenky

Finančně podporujeme bohulibou činnost Českého výboru pro Unicef.  Pomáháme konkrétně s adopcí, tj. nákupem nebo dražbou krásných panenek projektu „Adoptuj panenku, zachráníš dítě.“. V naší sbírce jsou panenky od Bolka Polívky, Lucie Bílé, Honzy Hřebejka, Petra Vacka, Simony Krainové a dalších, a znamenají statisícovou podporu UNICEF.

NADAČNÍ FOND

Nadační Fond Seňorina

Podporujeme finančně Nadační fond Seňorina, který byl zřízen s obecně prospěšným cílem zlepšit kvalitu života osob trpících Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demencí. Fond vznikl v roce 2015 a podporuje nejen nemocné, ale celé jejich rodiny a rodinné pečující. A to především skrze centrum odlehčovacích služeb Seňorina.

Osvětové projekty jako Aloisovy ponožky nebo kalendář Všechno je normální realizuje v celé ČR. V Praze pak například projekt AlzheimerCafe.

Podpora je zaměřená na rodinné příslušníky pacientů s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demencí, na zvládání obtížné životní situace po psychické i finanční stránce, na udržení si zaměstnání apod. Osvěta veřejnosti o Alzheimerově chorobě a ostatních druzích demencí je podpořena pořádáním preventivních programů pro veřejnost.